Люди здавна турбувалися про безпеку свого майна. Металеві захисні конструкції на вікна стали ставити ще за часів Середньовіччя на території Європи. Єдиної думки, в якій країні вперше було застосовано технологію, немає. За твердженням німецьких учених, перші віконні ґрати з'явилися у містах Баварії, проте вироби були також знайдені на території сучасної Австрії та Швейцарії.
Перші моделі
Конструкція розсувних ґрат відома людству вже давно. Прообрази захисних систем такого типу з'явилися сотні років тому. Наприклад, у Великій Британії на вітринах магазинів встановлювали дерев'яні жалюзі на шарнірах замість скла, яке на той час було дуже дорогим. У робочий час вони були відкритими, даючи можливість покупцям розглянути товар, а на ніч закривалися, слугуючи захистом від крадіжок. У середині 1800-х років різко впала вартість виробництва скла, тому більшість магазинів оснащуються скляними вітринами. Проте дерев'яні розсувні конструкції, як і раніше, використовуються, але переважно для захисту непарадної частини будівель.
Розсувні грати з металу
Перші грати з металу стали активно використовуватися вночі у зв'язку із зростанням злочинності — вони одночасно забезпечували захист майна та дозволяли клієнтам оглядати товар. Перші моделі з'явилися з приходом технологій, що дозволяють досягати високої міцності металу. Особливою популярністю розсувні грати користувалися Австро-Угорської імперії, тому їх ще називають «австрійськими». Старі розсувні конструкції можна зустріти на будівлях часів австро-угорської споруди у Львові та інших містах — вони чудово збереглися і, як і раніше, добре справляються зі своїми функціями.
Хоча сучасні розсувні решітки з металу використовуються для безпеки в мирний час, в їх історії є і сумні моменти. Різкий попит на такі конструкції різко зріс під час масових вуличних заворушень кінця 1970-х — початку 1980-х років, оскільки власники магазинів зазнавали величезних фінансових втрат через погроми та нальоти банд.
З тих часів технологія розсувних грат була значно вдосконалена - вони виготовляються з високоміцних матеріалів та якісних шарнірів, що забезпечує їхню надійність. Водночас вироби мають високу естетичну привабливість, наприклад, вони органічно вписуються у старовинні вінтажні інтер'єри.