Меню

Дверні ручки виконують не тільки утилітарну функцію – керують замком та дверима, але й несуть якусь декоративну функцію. Це один із декоративних елементів дверей, який може мати додаткові опції. Наприклад, китайські двері відрізняються ручками з підсвічуванням. Як серед усієї різноманітності цих аксесуарів вибрати найбільш функціональний та привабливий? Про це й йтиметься у цій статті.


Які бувають дверні ручки?


Всі існуючі дверні ручки можна відокремити у великі групи - так звані натискні і стаціонарні. Відмінність перших від других полягає в типі замку, який встановлюється у двері (замикаючий або замикаючий-фіксуючий). Стаціонарні ручки можуть бути виконані з цинку, алюмінію та нержавіючої сталі.


1. Натискні ручки. Поставляються в комплекті з язичком. У вихідному положенні язичок висунутий - двері зачинені. При натисканні на таку рукоятку наводиться в рух язичок — і ховається в замок. В цьому випадку двері відчиняються. Підвидом цього є так звані ручки-кноби. В них запірний механізм виконаний у вигляді кулі. Механіка таких ручок трохи відрізняється від класичних, вони використовуються переважно в міжкімнатних дверях.


2. Стаціонарні ручки. Монтуються на сталеві двері із замками, які не припускають наявності язичка. Функціонально такі ручки не пов'язані із дверним замком. Вони використовуються для того, щоб штовхати до себе або від себе двері. Найпоширеніший варіант – це ручка-скоба. Чим важча конструкція дверей, тим масивнішою повинна бути і сама ручка. Від цього залежить і довжина.


3. Дверні ручки із суцільною планкою. При виборі цього аксесуара враховують відстань між віссю рукоятки та віссю замкової свердловини, форму отвору та ширину броненакладки.


4. Дверні ручки на розетці. Такі ручки є досить надійними і кріпляться до дверей за допомогою стяжок, шурупів, різьбових гвинтів.


Класифікація дверних ручок в залежності від способу встановлення на двері


  • Ручки на планці. Кріпляться до дверей за допомогою шурупів, різьбових гвинтів. Більш надійний варіант кріплення таких ручок – стяжки. Зловмисник значно складніше зняти стяжки, що збільшує час на злом.

  • Ручки на розетці кріпляться за допомогою стяжок, а якщо дозволяє товщина металу - за допомогою гвинтів.

  • Зустрічається кріплення ручок на шурупах або саморізах, але таке кріплення застосовується лише на міжкімнатних дверях. Якщо таке кріплення зустрічається на сталевих дверях - це говорить про низьку якість складання.

  • Додаткову фіксацію ручки щодо поворотного штиря (квадрату) виробляють за допомогою стопорних гвинтів із загостреним кінцем. Це забезпечує хороший затискач і відсутність люфту.

    Класифікація ручок в залежності від матеріалу виготовлення


    1. Нержавіючі. Мають обмежену різноманітність дизайну. Застосовуються у вуличних дверях або дверях з великою пропускною здатністю.


    2. Латунні. Належать до найвищої цінової категорії. Розумно застосовувати на дверях, розрахованих великий на потік людей.


    3. Цинкові. Є надійними, важкими ручками, які встановлюють на вхідні та важкі міжкімнатні двері. Ціна таких ручок нижча в порівнянні з латунними, при цьому можна розраховувати на тривалий термін служби.


    4. Ручки із пластмас. Застосовуються в протипожежних та вуличних дверях. Вони не нагріваються, не схильні до корозії і не холодні на дотик.


    Способи обробки дверної фурнітури


    • Порошкове фарбування. Застосовується у ручках бюджетного сегмента.

    • Хромування – створення хромованого поверхневого шару виробу.

    • Оксидування (гальваніка). Процес нанесення гальванічного покриття проводиться в кілька етапів, в результаті чого утворюється багатошарове покриття.

    Деякі з описаних вище методів надійно захищають ручки для сталевих дверей від корозії та інших негативних зовнішніх факторів. Фахівці не радять покривати ручки вхідних дверей лаком, оскільки він згодом розтріскується, погіршуючи естетичний вигляд виробу.


    Висновки


    Зараз у магазинах величезна різноманітність моделей дверної фурнітури, але краще купувати сталеві двері з вже вбудованими ручками. У такому разі вам не доведеться думати над тим, який дизайн ручки підібрати і які ще нюанси врахувати під час її вибору. Нехай за вас це зроблять професіонали