Меню

Металеві двері - це механізм, що складається з безлічі вузлів. Оскільки від якості вхідної конструкції залежить безпека житла, необхідно підійти до вибору дверей найбільш відповідально. Знаючи функціональне призначення кожного елемента, ви легко зможете відрізнити підробку і купити якісні та зламостійкі сталеві двері в Харкові. Будь-які вхідні металеві двері складаються з декількох елементів.


Дверне полотно


Це ключева складова вхідних металевих дверейна які навішуються всі інші елементи. Від якості дверного полотна залежить міцність всієї конструкції. Воно має бути досить міцним, щоб витримати додаткові навантаження, наприклад удари та грубий злом. Дверне полотно виготовляють із комбінації сталевих профілів, які в ідеалі повинні бути цільнозамкнутими, та цільного сталевого листа. У бюджетних моделях товщина металу коливається не більше 0,8-1,2 мм. Добре ще якщо сталевий лист у таких дверях буде суцільним. Через дорожнечу металу економні виробники, намагаючись зменшити собівартість, йдуть на хитрощі: встановлюють лист-обманку, який видно з торця дверей, ніби він там є, а насправді відсутній. Це можна перевірити, лише вийнявши із дверей замок і зазирнувши всередину. Або коли певні маніпуляції з дверима зроблять зломщики. Але останній варіант для клієнта буде найгіршим. Виглядає це приблизно так.


Оптимальним варіантом є товщина сталі 1.5-2 мм. Посилені конструкції мають товщину понад 2 мм.



Оздоблення


Від товщини та якості обробки залежить жорсткість, а також шумо- та теплоізоляція всіх дверей. Бюджетні конструкції оснащені одностороннім оздобленням із застосуванням ДВП, ДСП, або МДФ. Дорогі вироби мають двосторонню обробку із МДФ накладок, а також з фарби вологостійкої фанери або натурального дерева. Останні варіанти підійдуть для дорогих, елітних дверей у приватний будинок чи квартиру.


Короб


Якісний короб повинен мати додаткову жорсткість та вагу, а також так звану чверть або уступ, призначений для встановлення додаткового контуру ущільнення. Оптимальний варіант - 2 контури ущільнення. Додатковою перевагою буде захист зони ригелів замку від проникнення. При виготовленні дверей у зоні отворів під ригелі приварюються додаткові підсилювачі. У цьому місці короб, посилений до 6 або навіть до 8 мм, гідно чинитиме опір його відгину та іншим деформаціям. Також короб може бути оснащений утеплювачем – це дасть додаткову тепло- та шумоізоляцію. Система антипромерзання, або терморозрив, є актуальним для вуличних дверей. Так теплоізоляція полотна та короба буде приблизно однаковою. Класичний варіант конструкції для сталевих дверей – комбінація прямокутних профілів або профілю та повнотілого квадрата. Хороший зовнішній вигляд має цільногнутий короб, проте з декоративним фальшкоробом він виглядає гірше, ніж двері попередньої конструкції. Ключовим моментом у коробі є товщина сталі – вона має бути більше 2 мм.


Петлі


Масивні вхідні двері передбачають наявність надійних петель, здатних витримати значне навантаження. Бюджетні моделі мають дві петлі, дорожчі – три і більше. В останніх також можуть застосовуватись петлі з підшипниками. У певному сенсі «лакмусовим папером» якості дверей буде діаметр їх петель. Якщо вони тонкі (близько 20 мм), то швидше за все це бюджетні двері, в яких мало металу. Як золота середина застосовуються точені петлі з твердосплавною кулькою. Таке рішення має доступну вартість та тривалий термін служби. Як захист петель від злому використовуються штирі-антисрізи. Ці елементи мають форму коротких штирів, які у стані закритого замка знаходяться у просторі між полотном та коробкою. Це додатковий захист у випадку, якщо зловмисник зріже петлі — двері залишаться наглухо зачиненими завдяки ригелям та антизрізовим штирям.




Покриття
Сучасні металеві двері фарбуються порошковою фарбою, мають декоративні панелі МДФ або сорочку з вологостійкої фанери. Покриття відрізняються за товщиною. Варіант покриття порошковою фарбою добре підходить для експлуатації на вулиці. Якщо на двері потрапляє сонце, краще використовувати накладку з фанери. Чим товщі накладка, тим теплішими, потужнішими і соліднішими будуть двері.


Наповнювач


Як наповнювач можуть застосовуватися гофрокартон, мінвата, пінопласт, спінений поліуретан або пінопропіленові пластини. Найбільш виправданим є наповнювач із пінопласту та базальтової вати. Пінопропіленові пластини використовуються у масовому виробництві дверей.



Замок


Ціна замку не повинна бути нижчою за цінову категорію самих дверей. Самі двері повинні мати два замки різної таємності. Існують двосистемні замки. Їхня перевага в наявності двох ключів — замок захищає сам себе. Також є роторні замки, які не висвердлюються, та замки з блокуванням. Як доповнення до замку йдуть захисні броненакладки та бронепластини. Вони значно збільшують час на розтин замку зловмисником. Приховані замки працюють від смарт-систем. Відкрити можна будь-який замок, але час на це витрачається різний, навіть для досвідченого «домушника». Тому розмірковуючи над тим, застосувати товстіший лист сталі або додатковий захист замку, краще віддати перевагу другому.


Довірившись фахівцям компанії Professional-M, можна встановити двері, які надійно прослужать десятки років